Přehled našich kurzů a seminářů

Název
3D modelování a 3D tisk pro pokročilé

3D modelujete a chcete se zdokonalit? S námi se naučíte 3D modelovat v CAD aplikaci DesignSpark Mechanical, která je vhodná také ke generování dat pro 3D tisk. Poté se budeme věnovat tomu, jaké kroky je třeba absolvovat ke kýženému 3D výtisku, jaká úskalí na nás čekají a jak vyřešit různé problémy. S námi se v oblasti 3D modleování a 3D tisku zvládnete posunout na vyšší úrověň! 

3D modelování a 3D tisk – seznamte se

Myslíte si, že je pro vás 3D modelování příliš složité? Ale kdepak! S námi se naučíte základy 3D modelování v on-line aplikaci, která je vhodná ke generování dat pro 3D tisk. Poté se budeme věnovat tomu, jaké kroky je třeba absolvovat ke kýženému 3D výtisku. Nakonec si některé modely na reálné 3D tiskárně skutečně vytiskneme. S námi to určitě zvládnete! 

3D tisk jako nástroj učitele – seznamte se

3D tisk je jedním z dnešních rychle se šířících fenoménů. V kombinaci s 3D modelováním nám tato technologie přináší skutečně netušené možnosti, a to i v rámci výuky na všech typech a úrovních škol.

3D tisk ve STEAM výuce

Zkratka STEM se v souvislosti s výukou vyskytuje stále častěji. Dokonce je ve variantách STEAM (ta je nejčastější), či STREAM. Ve všech případech jde o nový vzdělávací koncept, který spojuje hned několik oborů a předmětů do konzistentního celku.

Arduino – seznamte se (programování, robotika a měřicí systémy trochu jinak)

S větší podporou technického vzdělávání se na naše školy začaly postupně dostávat různé robotické stavebnice. Robotické stavebnice jsou výborným univerzálním výukovým prostředkem, který rozvíjí myšlení i kreativitu žáků. Jejich nasazení má ale i svá úskalí.

Badatelská výuka se školním měřicím systémem – seznamte se

Školní měřicí systémy nejsou stále na našich školách rozšířeny tak, jak by si to zasloužily.

Chytré vzdělávací „hračky“ ve škole – seznamte se

Polytechnické vzdělávání v našem školství značně „pokulhává“ za současnými možnostmi. Přitom dobře víme, že aktuálním trendem je stále větší důraz na přirozené využívání nejrůznějších moderních technologií přímo ve výuce a současně na přesahy mezi jednotlivými předměty.

Člověk a jeho zdraví – lidské tělo známé i neznámé

V průběhu semináře se budeme nejprve věnovat stavbě a funkci jednotlivých orgánových soustav člověka a jejich porovnání s jinými živočichy. I když by se mohlo na první pohled zdát, že jde o obecně známou problematiku, i zde je celá řada nových poznatků, za kterými stojí nejčastěji takové obory, jako např. molekulární biologie, molekulární genetika a biochemie, ale také nové objevy, které přinesl rozvoj mikroskopických technik a rozvoj metod studia molekulární struktury.

Digitální fotografie – digitální fotokomora dnešního fotografa

Díky dnešnímu rozšíření chytrých telefonů můžeme fotografovat prakticky kdykoli. Dokonce i někteří profesionální fotografové si tato malá a nenápadná zařízení oblíbili a s fotografiemi „z mobilu“ se můžeme setkat klidně i v prestižních světových galeriích.

Digitální technologie ve výuce přírodních věd – seznamte se

Digitální technologie přináší do škol stále více možností. Učitel tak dostává do rukou prostředky, které mohou výukový proces zásadním způsobem ovlivnit, a to v dobrém slova smyslu. Přírodní vědy jsou ideální oblastí, kde se mohou moderní technologie uplatnit.

Stránky

Přihlásit se k odběru Přehled našich kurzů a seminářů